České vinařské závody, Velké Pavlovice
SPOTŘEBITELSKÁ SOUTĚŽ SBÍREJ VRŠKY SKLEPMISTRA
České vinařské závody, Velké Pavlovice
Velké Pavlovice Bohumilice Ostrava mapa

České vinařské závody a.s.

Chuť prověřená tradicí

České vinařské závody, akciová společnost navazují na bohatou tradici výroby vína v Čechách. Již Svatováclavské legendy a nejstarší české kroniky poukazují na umění pěstování vinné révy a výrobu vína v Čechách v 10. století. Král Přemysl Otakar II. dovezl v roce 1269 sazenice vinné révy z Rakouska a založil vinice na Zbraslavi. Nejvýznamněji k rozvoji vinařství přispěl Karel IV. dovozem sazenic z Porýní, Rakouska a Burgundska a vydáním dekretů nařizujících výsadbu vinic.

Koncem 19. a počátkem 20. století vznikají v Praze firmy zabývající se především výrobou vína. Zpracovávají se stále větší objemy vín z Moravy, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Jugoslávie a dalších zemí. Ve druhé polovině 20. století pokračují v této tradici České vinařské závody a orientují se na výrobu nasládlých známkových vín, jejichž obliba trvá i v současné době.

Nejznámějším a nejoblíbenějším je Původní sklepmistr, na jehož etiketě je skutečně tehdejší sklepmistr pan Josef Benda z Pražského závodu v Nuslích. Z dalších známkových vín jsou v sortimentu společnosti oblíbený Bušek z Velhartic, Dačického pohár, v nabídce je také řada jakostních odrůdových vín.


Novinky na trhu

Aktuálně České vinařské závody a.s. přinášejí na český trh s vínem hned dvě novinky – nový produkt a nové logo společnosti.

Od 1. března tak zákazníci mohou ochutnat nové známkové víno Kohoutí krev a poznat nové logo, jehož autorem je grafik Roman Kopecký, který se dlouhodobě věnuje tvorbě logotypů, firemnímu designu, designu obalů a etiket pro vína. Nové logo podtrhuje historii a původ Českých vinařských závodů, k jeho vzniku došlo za přispění hlavních představitelů firmy – Miroslava a Vladimíra Kurkových.

Uvedení nových výrobků a představení nového loga je dalším krokem k omlazení sortimentu a nové image tradičního výrobce vína s více než šedesátiletou tradicí výroby.

NA ZDRAVÍ…